Projekt „Wolność – kocham i rozumiem!”

WOLNOŚĆ – KOCHAM I ROZUMIEM!
Jak wiecie w Tulipanie od zawsze dużo się dzieje. Staramy się być tam gdzie jesteśmy potrzebni. W tym roku bardzo, ale to bardzo zależało nam, aby BYĆ JESZCZE BLIŻEJ KOBIET…
I co?
Udało się!
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UM WZ Pomorze Zachodnie, dofinansował nasz projekt pn. WOLNOŚĆ – KOCHAM I ROZUMIEM!
Dzięki temu wsparciu wydarzy się wiele wspaniałych rzeczy, z udziałem kobiet z Zakładu Karnego w Goleniowie i Schroniska dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi CARITAS.
Oprócz specjalistycznych oddziaływań, będziemy robić to co zawsze, czyli… wychodzić poza schematy

• WARSZTATY ARTETERAPEUTYCZNE – cykliczne warsztaty mające na celu zmianę poprzez sztukę i refleksję. Na warsztaty będą zapraszani przedstawiciele instytucji/organizacji pomocowych, bo RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
  • ODDZIAŁYWANIA SPECJALISTYCZNE – stałe wsparcie specjalistów dostosowane do potrzeb indywidualnych kobiet i dzieci.
  • WYSTAWA/KONFERENCJA „SPÓJRZ NA MNIE… JESZCZE RAZ” – spotkanie podsumowujące projekt, ukazujące prace stworzone w trakcie warsztatów arteterapeutycznych. WSZYSTKIE prace zostaną przekazane na cele charytatywne – dla dzieci z ZESPOŁEM FAS Zachodniopomorska Fundacja Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc”
  • SPOT – podejmujący problemy z którymi borykają się kobiety bezdomne oraz osadzone, w tym samotne mamy.

To My bierzemy się do roboty, a Wy mocno trzymajcie kciuki!