O fundacji

Misją Fundacji Tulipan  jest pomoc drugiemu człowiekowi. Dajemy wsparcie skazanym przebywającym, opuszczającym Areszty Śledcze/Zakłady Karne i ich rodzinom. Fundacja Tulipan jest miejscem, gdzie każdy kto chce się zmienić – uzyska pomoc.

„NIE WAŻNE CO ZROBIŁEŚ, WAŻNE ŻE CHCESZ SIĘ ZMIENIĆ…”

Fundacja powstała w styczniu 2013 roku w Szczecinie – gdzie obecnie znajduje się  jej siedziba i prowadzony jest Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej TULIPAN. W fundacji działają grupy wsparcia, a także prowadzonych jest szereg inicjatyw, które mają za zadanie wspierać naszych podopiecznych. Fundacja realizuje swoje działania w formie wolnościowej  i penitencjarnej (na terenie aresztów śledczych i zakładów karnych). Tulipan prowadzi jedyną w Polsce pomoc korespondencyjną – listową, dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności na terenie całej Polski.

W Fundacji Tulipan działają specjaliści (praktycy) – ludzie o wielkim sercu, wykształceniu, doświadczeniu zawodowym i wiedzy.  Działalność Tulipana wspierana jest przez instytucje państwowe, z którymi na co dzień współpracuje, a także osoby prywatne (byli skazani, dziennikarze, artyści, publicyści).

Przychodząc do Fundacji Tulipan otrzymasz pomoc wspierająco – motywacyjną, informacyjną, penitencjarną i postpenitencjarną, prawną, zawodowo – szkoleniową, psychologiczną, terapeutyczną, socjalną.

Fundacja Tulipan zrealizowała już ponad 50 autorskich programów, wydała wiele publikacji  z zakresu pomocy penitencjarnej i postpenitencjarnej, zawodowej, profilaktycznej, motywacyjnej. Stworzyła liczne spoty, filmy  propagujące pomoc skazanym – dotykające wielu problemów społecznych.

Fundacja w toku swojej działalności otrzymała  wiele znaczących nagród m.in za  „Szczególne i innowacyjne osiągnięcia w pomocy i integracji społecznej”.

Naszym sukcesem jest zaufanie jakim obdarzyło nas tysiące skazanych, byłych skazanych i członków rodzin, którzy cyklicznie korzystają  z naszego wsparcia zmieniając swoje dotychczasowe życie na lepsze.

„NIE WSTYDŹ SIĘ PROSIĆ O POMOC, WSTYDŹ SIĘ KIEDY TEJ POMOCY NIE UDZIELISZ…”