Monika Skrzetuska – prezes Fundacji TULIPAN i Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej TULIPAN w Szczecinie, ekspert ds. resocjalizacji i profilaktyki uzależnień, specjalista ds. pomocy penitencjarnej i postpenitencjarnej
Kryminolog (specjalizacja: penitencjarno – kuratorska), specjalista ds. resocjalizacji i profilaktyki uzależnień, socjolog (doradca psychospołeczny). Członek Prezydium Terenowej Rady ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym Okręgu Szczecińskiego. Ekspert w działaniach międzynarodowych z zakresu resocjalizacji, terapii, pomocy penitencjarnej i postpenitencjarnej. Wykładowca Akademicki, Trener/Szkoleniowiec. Autor innowacyjnych publikacji, programów, działań z zakresu resocjalizacji, readaptacji społecznej i profilaktyki uzależnień. Organizator działań podejmowanych w toku prowadzonej działalności.
Zachodniopomorski Lider Ekonomii Społecznej.
W Fundacji zajmuje prowadzeniem Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej w Szczecinie i nadzorowaniem pracy związanej z działalnością fundacji, a przede wszystkim pomocą skazanym/byłym skazanym i ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu i rozwiązywaniu problemów, z którymi się zmagają. Prowadzi oddziaływania indywidualne i grupowe na na wolności i na terenie m.in zachodniopomorskich jednostek penitencjarnych.
Dagmara Rajchel-Gadus – radca prawny
Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Poza studiami prawniczymi ukończyła studia podyplomowe z kontroli finansowej i audytu wewnętrznego w służbach publicznych, uzyskując certyfikat audytora wewnętrznego II stopnia Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Posiada wiloletnie doświadczenie zawodowe w branży prawniczej (od 2004 r.), od 2015 roku cyklicznie pracuje ze skazanym/byłymi skazanymi i ich rodzinami.
W Fundacji i Ośrodku Pomocy Postpenitencjarnej nadzoruje dział prawny w formie stacjonarnej, telefonicznej oraz korespondencyjnej. Prowadzi wsparcie grupowe i indywidualne z zakresu pomocy prawnej na terenie zachodniopomorskich jednostek penitencjarnych.
Maja Wencierska – psycholog (psycholog dziecięcy, seksuolog, coach)
Certyfikowana trenerka biznesu, doradca HR, wykładowca, konsultantka przedsiębiorstw. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Cognitivo. Z wykształcenia psycholog, neurokognitywista, socjolog, fizyk medyczny i muzyk. Uparcie wierzy w człowieka i możliwość satysfakcjonujących zmian na każdym etapie życia. Od 2013 roku cyklicznie pracuje ze skazanym/byłymi skazanymi i ich rodzinami.
W Fundacji i Ośrodku Pomocy Postpenitencjarnej zajmuje się wsparciem psychologicznym, pomocą seksuologiczną oraz edukacją indywidualną i grupową z zakresu zarządzania emocjami; treningiem psychospołecznym, umożliwiającym skuteczną adaptację w rodzinie i społeczeństwie, poradnictwem w zakresie budowania relacji.
Monika Selwesiuk – specjalista ds. resocjalizacji i profilaktyki uzależnień, terapeuta uzależnień
Z wykształcenia pedagog ze specjalnością opiekuńczo – wychowawczą, resocjalizacją i profilaktyką uzależnień. Posiada wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Posiada imponujące doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, w szczególności byłymi skazanymi i ich rodzinami.
W Fundacji i Ośrodku zajmuje się prowadzeniem działań terapeutycznych związanych z przeciwdziałaniem agresji i przemocy w rodzinie oraz problemom uzależnień, a także wsparciem socjalnym.
Małgorzata Górczewska – doradca zawodowy, prawnik, mediator, doradca obywatelski
Z wykształcenia magister prawa oraz posiadaczka tytułu licencjata z zakresu administracji publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w instytucjach wymiaru sprawiedliwości, w organach ścigania, w jednostkach budżetowych a także w bankowości z obszaru spraw prawno-windykacyjnych. Mediator wpisany na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Sąd Okręgowy w Szczecinie oraz ujęty w wykazie instytucji i osób uprawnionych do przeprowadzenia postępowania mediacyjnego w sprawach karnych prowadzonym przez Prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie. Posiadaczka międzynarodowego certyfikatu VCC (Vocational Cempetence Certyficate) potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – mediacje sądowe i pozasądowe, z rekomendacją Ośrodka Mediacji Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Synergia. Wykwalifikowany doradca obywatelski.
W Fundacji i Ośrodku udziela indywidualnego wsparcia z zakresu aktywizacji zawodowej, a także pomocy prawnej, mediacyjnej i obywatelskiej.
Weronika Sieg – kurator zawodowy
Od 13 lat kurator zawodowy Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie. Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Szczecińskiego „Socjologia”, Absolwentka studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie „ Organizacja i Zarzadzanie Pomocą Społeczną”’, Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego studiów podyplomowych dla kuratorów Zawodowych, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I stopnia XV Szkoła mediacji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe: jako specjalista pracy socjalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleniowie, koordynator w Schronisku dla Bezdomnych Rodzin w Szczecinie, kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Nowogardzie, kurator specjalista kuratorskiej służby sądowej ds. Dorosłych przy Sadzie Rejonowym w Szczecin PiZ w Szczecinie, Konsultant w kampanii „ Biała wstążka” – pomoc osobom dotkniętym przemocą MOPR.
W Fundacji zajmuje się prowadzeniem indywidualnych spotkań dla byłych skazanych i ich rodzin w celu udzielenia pomocy penitencjarnej i postpenitencjarnej. Realizuje działania z zakresu prawa karnego i rodzinnego.
Karolina Rzeszotarska – osoba pierwszego kontaktu
Z wykształcenia pedagog resocjalizacyjny i doradca zawodowy. Posiada wieloletnie doświadczenie administracyjne nabyte w instytucjach publicznych m.in prokuraturach i sądach. Na co dzień udziela się społecznie jako ławnik w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.
W Fundacji i Ośrodku jest osobą pierwszego kontaktu, czyli zajmuje się obsługa administracyjną związaną z zakwalifikowaniem skazanych/byłych skazanych i ich rodzin do prowadzonych przez fundację działań pomocowych, w szczególności dotyczących Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej.
Kamila Pszenna – kierownik administracyjny, koordynator projektów
Z wykształcenia mgr politologii oraz pedagogiki (spec. prewencja patologii i zagrożeń społecznych), ukończone studium MBA, studia podyplomowe z zakresu zarządzania innowacyjnego, doradztwa personalnego i organizacyjnego, marketingu i public relations. Ukończone kursy oraz szkolenia z zakresu zarządzania projektami. Posiada duże doświadczenie w koordynowaniu oraz rozliczaniu projektów w sektorze organizacji pozarządowych. Od 2009 r. pracuje w sektorze NGO pozyskując dofinansowania oraz koordynując projekty.
W Fundacji i Ośrodku Pomocy Postpenitencjarnej zajmuje się nadzorowaniem działu administracyjno – projektowego i koordynacją projektów.
Beata Mintus – koordynator ds. projektów międzynarodowych
Ukończyła europeistykę, stosunki międzynarodowe oraz politologię na Uniwersytecie Szczecińskim, a także odbyła staż w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP. Obecnie prowadzi badania naukowe nad innowacjami wdrażanymi w ramach międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych w Polsce i Europie. Jest zwolenniczką promowania kreatywnych i innowacyjnych metod uczenia się, szczególnie w nieformalnej edukacji osób dorosłych. Od ponad ośmiu lat zajmuje się realizacją, koordynacją oraz wdrażaniem międzynarodowych projektów edukacyjnych. Posiada bogate doświadczenie w networkingu i negocjacjach międzynarodowych.
W Fundacji zajmuje się współpracą międzynarodową, a w szczególności koordynowaniem projektów międzynarodowych.
Fundację obsługują:
- Centrum Biznesu Spółka z.o.o.
- Kancelaria Radcy Prawnego Dagmara Rajchel
Wszyscy specjaliści to osoby z odpowiednim wykształceniem, kwalifikacjami, a przede wszystkim odpowiednią praktyką w pracy z osobami skazanymi i ich rodzinami.