Akcje

Spot DOM – to miejsce w którym zaczyna się każda historia – spot przeciwko w przemocy w rodzinie, z udziałem znanego polskiego artysty/rapera – Michała Sobolewskiego „Soboty”.

Spot „JESTEŚCIE SKAZANI, ALE NIE POTEPIENI…” – spot propagujący pomoc osobom osadzonym.

Książki w Pudle – celem akcji była zbiórka książek na terenie szczecińskich szkół, placówek, instytucji, organizacji. Zebraliśmy ponad 500 książek, które trafiły do Aresztu Śledczego w Szczecinie i 1200 książek dla Zakładu Karnego w Szczecinku.

Dorzuć do PAKI – zbiórka rzeczy codziennego użytku dla skazach i ich rodzin – zebraliśmy ok. 200 kg odzieży dla skazanych i ich rodzin, która została przekazana m. in. do magazynu PCK. W działanie włączyły się szczecińskie szkoły, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz pracownicy Kuriera Szczecińskiego.

Platany – Fundacja Tulipan po raz pierwszy wzięła udział w Platanach 2013 na Jasnych Błoniach przy Urzędzie Miasta Szczecin. Z tej okazji przygotowaliśmy  dla mieszkańców Szczecina kilkaset tulipanów, które skazani z Aresztu Śledczego w Szczecinie rozdawali przybyłym gościom. Celem akcji było przeciwdziałanie marginalizacji społecznej.

AKCJA ,,Wszyscy Święci…” wolontariusze Fundacji Tulipan wraz ze skazanymi i funkcjonariuszami z Aresztu Śledczego w Szczecinie wspólnie wybrali się na Cmentarz Centralny w Szczecinie przy ul. Ku Słońcu. Celem akcji „Wszyscy Święci…” było wspólne sprzątanie zaniedbanych grobów, przed zbliżającym się dniem 1 listopada. Po pracy wspólnie zapaliliśmy znicze.

AKCJA ,,Świąteczna Pocztówka” Idą Święta – Pamiętajmy o tych, o których nikt nie pamięta… Fundacja Tulipan wzięła udział w „Tygodniu aktywności”.  Akcja „Świąteczna Pocztówka” zaczęła się dużo wcześniej. Skazani z Zakładu Karnego w Nowogardzie oraz Stargardzie Szczecińskim wykonali kartki świąteczne dla podopiecznych Gimnazjum nr 55 przy Centrum Opieki Nad Dzieckiem w Szczecinie. Następnie młodzież z pomocą wolontariuszy Fundacji Tulipan, byłych skazanych i ich rodzin, wykonała kartki świąteczne dla skazanych z w/w placówek karnych, które zostały wysłane więźniom, odbywającym kary pozbawienia wolności w zachodniopomorskich placówkach.

AKCJA TOLERANCJA stypendyści Fundacji EFC i Fundacja Tulipan połączyły siły, aby sprzeciwić się nietolerancji wobec więźniów.Pod szczecińskimi galeriami rozdawaliśmy ulotki, a także rozmawialiśmy z mieszkańcami miasta Szczecin na temat tolerancji.