Rozpoczynamy nowe działanie – Erasmus+ RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

W dniach 13-15.04.2023 odbędzie się pierwsza wizyta studyjna w Polsce Fundacja Tulipan, w trakcie której spotkamy się z naszymi partnerami z Polski i Niemiec. Spotkanie to ma na celu rozpoczęcie-inaugurację projektu Erasmus+ RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ oraz szczegółowe omówienie zasad współpracy. Zaprosimy naszych Partnerów do siedziby Fundacji oraz Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej TULIPAN, opowiemy o dobrych praktykach, omówimy dotychczas zrealizowane autorskie działania i ich efekty, a także trudności które napotykaliśmy po drodze.
Dzięki otwartości Areszt Śledczy w Szczecinie ❤️ nasi partnerzy zapoznają się także ze specyfiką pracy w Służbie Więziennej, a w szczególności z realizowanymi oddziaływaniami resocjalizacyjnymi.
Przedstawiamy Wam naszych partnerów:
⛔️ Social Unitas GmbH jest niezależnym zleceniobiorcą Hanzeatyckiego Miasta Hamburg i okolic, działającym na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym, z problemami zdrowotnymi, sprawiającymi trudności wychowawcze.
W ramach swojej działalności organizacja towarzyszy, wspiera społecznie i pedagogicznie m.in. małoletnich z problemami
w relacjach z rodzicami, dzieciom i młodzieży z problemami szkolnymi, z problemami zagrażającymi rozwojowi relacji
społecznych. Biorąc pod uwagę grupę, której dotyczy niniejszy projekt, organizacja ma doświadczenie m.in. w prowadzeniu
stacjonarnej opieki i pomocy pedagogicznej umożliwiającej młodym ludziom i młodym dorosłym samodzielne i aktywne
działanie oraz udział w życiu społecznym na własną odpowiedzialność. Wsparciem obejmuje osoby, które opuściły zakłady karne lub poprawcze, oddziały psychiatryczne w szpitalach, osoby, które znajdują się w sytuacjach kryzysowych, np. bezdomność, (młodociani) uchodźcy, którzy mają zostać zintegrowani w Niemczech.
⛔Zachodniopomorskie Forum Organizacji Socjalnych ZAFOS jest organizacją sieciową, która zrzesza ponad 115 NGO, działając od 20 lat w regionie wspierając organizacje socjalne. Jednym z głównych celów ZAFOS jest prowadzenie działań w zakresie sfery społeczne, a w szczególności: działalność na rzecz nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania, włącznie z prowadzeniem szkoleń i kształcenia ustawicznego oraz wspieranie inicjatyw naukowych i gospodarczych służących postępowi technologicznemu, ochronie środowiska, rozwojowi nauki i techniki, nowoczesnych metod edukacyjnych. ZAFOS jest reprezentantem NGO przed jednostkami samorządu terytorialnego, uczestniczy w konsultacjach społecznych dotyczących aspektów życia publicznego, w tym stanowienia prawa.
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!