Wizyta studyjna w Polsce w ramach programu Erasmus+ już za nami

Wizyta studyjna w Polsce w ramach programu Erasmus+ już za nami.

To były intensywnie spędzone 3 dni, które pozwoliły wszystkim partnerom na poznanie siebie, a przede wszystkim swoich organizacji pozarządowych Fundacja Tulipan Zachodniopomorskie Forum Organizacji Socjalnych ZAFOS Social Unitas GmbH

W ramach wizyty odwiedziliśmy Areszt Śledczy w Szczecinie , gdzie zostaliśmy cudownie ugoszczeni przez dyrekcje, która przez prawie 3 godziny aktywnie zapoznawała nas z działaniem jednostki. Wszyscy wyszliśmy z tego spotkania z wypiekami na twarzy.

Kooperatywa Łaźnia – to właśnie tu m.in zabraliśmy naszych partnerów, żeby rozmawiać o współpracy, jednocześnie zapoznając ich z miejscem, gdzie osoby wykluczone społecznie na co dzień aktywizują się społecznie i zawodowo.

Dużo się działo, ale najważniejsze jest to, że idziemy razem w jednym kierunku, a cel jest jeden – opracować model programu pracy z byłymi skazanymi i ich rodzinami dla edukatorów osób dorosłych, podnoszący ich kompetencje i wiedzę w zakresie pracy z ww. grupą społeczną.

Już w maju 2023 wizyta studyjna w Hamburgu Social Unitas GmbH, gdzie dowiemy się jak działa i pomaga się w Niemczech.

To będzie ciekawe doświadczenie, którym z pewnością się z Wami podzielimy.
Do dzieła TULIPANY!