Wizyta studyjna w Hamburgu

Wizyta studyjna w Hamburgu w ramach programu Erasmus+ już za nami! To były intensywnie spędzone 3 dni, które pozwoliły wszystkim partnerom na dalsze działania. Przypominamy, że pierwsza wizyta studyjna odbyła się w Polsce.

Dużo się działo, ale najważniejsze jest to, że idziemy razem w jednym kierunku, a cel jest jeden -> opracować model programu pracy z byłymi skazanymi i ich rodzinami dla edukatorów osób dorosłych, podnoszący ich kompetencje i wiedzę w zakresie pracy z ww. grupą społeczną.

W ramach wizyty mieliśmy okazję spotkać się z kierownictwem Kreis Pinneberg, Fachbereich Teilhabe (Zarząd Powiatu Pinneberg, Wydział ds. Partycypacji). W trakcie 3 godzinnego spotkania zapoznaliśmy się z działaniem Urzędu, w tym z udzielanym wsparciem dla osób wykluczonych społecznie. Bardzo szczegółowo poznaliśmy regulacje prawne dot. udzielanej pomocy, w tym wysoko rozwinięty sposób pracy z beneficjentami. Kierownictwo Urzędu oraz Władze Social Unitas GmbH przedstawili nam wspólnie prowadzone duże projekty, które od lat realizują w partnerstwie. Działania mające za zadanie wsparcie osób wymagających szczególnej pomocy w codziennym życiu m.in osób opuszczających zakłady karne. Jednym z takich działań są MIESZKANIA CHRONIONE, które mieliśmy okazję zobaczyć i zapoznać się z ich mieszkańcami. Odwiedziliśmy także siedzibę Social Unitas GmbH gdzie zostaliśmy cudownie ugoszczeni dużą dawką wiedzy merytoryczno – praktycznej. Przez długie godziny wymienialiśmy się doświadczeniami. Wszyscy wyszliśmy z tego spotkania z wypiekami na twarzy.

Jesteśmy szczególnie dumni z tych działań ponieważ Fundacja TULIPAN jest autorem i liderem tego projektu. Z takimi partnerami możemy zmienić wszystko, nawet to co wydaje się niemożliwe! A jak wiecie, dla nas NIEMOŻLWIE NIE ISTNIEJE!