e-mail: kontakt@fundacjatulipan.pl
tel.: +48 535 582 982

Gala Rozdania Złotych Tulipanów

Gala Rozdania Złotych Tulipanów to wielki finał projektu Rodzina ponad wszystko, odbyła się 21 grudnia 2017 roku. W gali uczestniczyli skazani wraz z rodzinami oraz przedstawiciele organizatorów: Fundacji Tulipan i Stowarzyszenia TWIKS, a także partnera akcji – Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Szczecinie.

W ramach gali został podsumowany wieloetapowy projekt Rodzina ponad wszystko, prowadzony przez wiele miesięcy. Swoją premierę miał film pt. Nie boję się – pierwszy w Polsce film amatorski z udziałem skazanych i ich rodzin, którzy wcielili się w rolę reżyserów i aktorówSpecjalnie do filmu powstała wyjątkowa piosenka, skomponowana i nagrana przez Ryszarda Łuczkowskiego, a jej wykonanie powierzono Izabeli Strychalskiej, która wykonała utwór na żywo. Występ artystyczny zakończyła szlagierami śpiewanymi w czterech językach!

Koniecznie obejrzyj film Nie boję sięJest dostępny na naszym profilu FB [kliknij tutaj]
Przeczytaj gdzie powstawał film! Kulisy filmu Nie boję się [kliknij tutaj]

Film zostanie również rozesłany do wszystkich zachodniopomorskich jednostek penitencjarnych w postaci płyty DVD.

Podczas gali zostały także wręczone statuetki filmowe – Złote Tulipany, w różnych kategoriach m. in. za reżyserię, rolę pierwszoplanową, czy rolę drugoplanową. Zwieńczeniem gali były występy artystyczne i atrakcje dla najmłodszych. Dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony czas!

Projekt Rodzina ponad wszystko był współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Zakładał kompleksowe oraz innowacyjne na skalę województwa zachodniopomorskiego działania w zakresie profilaktyki i pracy z rodziną wychowującą dzieci, która jest zagrożona marginalizacją. Więcej o projekcie Rodzina ponad wszystko [kliknij tutaj]