15 maja 2022 – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS.

W ramach realizacji założeń Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS – Wojewoda Zachodniopomorski w 2016 roku powołał Zachodniopomorski Zespół ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS, którego członkinią jest Prezes Fundacji TULIPAN – Monika Skrzetuska.

W 2017 roku Fundacja Tulipan, jako jedna z nielicznych organizacji pozarządowych w Polsce weszła do zakładów karnych z programem dot. profilaktyki HIV /AIDS i wzrostu wiedzy na temat HIV/AIDS, w celu zmniejszenia poziomu zachowań ryzykownych wśród skazanych. Wydany został informator wiedzy o HIV/AIDS, który dostępny był na terenie 16-stu zachodniopomorskich jednostek penitencjarnych.

Temat HIV/AIDS jest bardzo ważny, dlatego warto o nim mówić – także w warunkach izolacji penitencjarnej.