Spotkania sportowo-rekreacyjne

Animator czasu wolnego poprowadzi również zajęcia sportowo rekreacyjne dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym związanej z naszą fundacją. Celem jest integracja między uczestnikami oraz społeczeństwem poprzez sport, jednocześnie dbałość o systematyczną aktywność ruchową, która jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Kształtowanie w młodym człowieku nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zaszczepienie w nim zamiłowania do ruchu procentuje w jakości życia w przyszłości. Zajęcia skupiać się będą na różnych grach zespołowych, angażujących wszystkich uczestników, spotkania będą również wzbogacane zajęciami z tańca oraz wspólnymi wyprawami terenowymi. Wyjścia w teren oprócz korzyści wynikających z ruchu wniosą również wartości terapeutyczne i rekreacyjne.